Dizains.

Mēs radām nākotnes automobiļu formu.

Dizaina izpratne


Dizaina izpratne.

Dizaina izpratne


Dizaina izpratne.

 • Filozofija

  Mercedes-Benz dizaina filozofija.

  Mercedes-Benz dizaina filozofija balansē starp diviem poliem – tradicionālo un moderno.
  Gordens Vāgeners ir Mercedes-Benz Group AG Dizaina nodaļas vadītājs.

  Mercedes-Benz dizaina filozofija.

  Dizains ir līdzeklis, ar ko ir iespējams radīt neparasto, un tam ir būtiska loma zīmola publiskā tēla veidošanā. Balansējot starp tradicionālo un moderno, Daimler Dizaina nodaļas dizaineri šodien rada rītdienas automobiļus.

  Viņiem saskaņota pieeja dizainam ir ārkārtīgi svarīga, jo gan Mercedes-Benz Group AG produktiem, gan zīmoliem ir jābūt nevainojami saskaņotiem. Tādēļ starptautiskā dizaineru komanda Daimler dizaina vadītāju Gordenu Vāgeneru priekšgalā veido visu uzņēmuma zīmolu un produktu dizainu – no automobiļiem līdz visu koncerna zīmolu vienotam korporatīvajam dizainam. Tādējādi dizaineri rada visus atsevišķos ceļus, pa kuriem klienti nonāk kontaktā ar uzņēmumu, un tajā pašā laikā arī kopējo pieredzi.

 • Process

  Mercedes-Benz dizaina radīšanas process.

  Dizaina process sākas ar skici, kas atspoguļo degsmi radīt inovācijas un rūpes pret katru niansi.

  Mercedes-Benz dizaina radīšanas process.

  Dizainera darbu raksturo degsme radīt inovācijas un rūpes pret katru niansi. No pirmajām idejām līdz modeļa apstiprināšanai paiet gadi, kuru laikā dizaineri kopīgi, soli pa solim rada galējo automobiļa dizainu. Komandas darbā no atšķirīgām skicēm, kas sākotnēji savā starpā konkurē, dzimst nākošā Mercedes-Benz paaudze.

  Dizaina process ir neatņemama daļa no izstrādes procesa (Mercedes-Benz Development System). Dizaineri strādā ciešā sadarbībā ar izpētes, izstrādes un ražošanas nodaļām, saskaņo automobiļu dimensijas, materiālus un ražošanas procesus, tā nodrošinot automobiļa ražojamību.

 • Dizaina kodekss

  Jutekliskās tīrības definīcija.

  Mercedes-Benz Dizaina kodekss ļauj juteklisko tīrību katrā modelī interpretēt citādi.

  Jutekliskās tīrības definīcija.

  Mercedes-Benz Dizaina kodekss.

  Mercedes-Benz Dizaina kodekss.

  Mercedes-Benz dizaineru darba pamatā ir jutekliskas tīrības dizaina filozofija, kurā izpaužas modernais luksuss. Tā ir definēta Dizaina kodeksā. Kodeksu veido seši pamatprincipi, kas katrā modelī tiek interpretēti individuāli, piešķirot katram automobilim savu raksturu un tajā pašā laikā saglabājot tā identitāti kā Mercedes‐Benz.

Advanced Design studijas


Advanced Design studijas.

Dialogā ar nākotni.

Advanced Design studijas


Advanced Design studijas.

Dialogā ar nākotni.

Advanced Design studijās dizaineri izstrādā nākotnes pasažieru un komerciālos automobiļus.

Daimler Dizaina nodaļas dizaineri izstrādā automobiļus, kuri tikai pēc vairākiem gadiem piesaistīs skatienus uz ielām. Turpretī viņu kolēģi Mercedes-Benz Advanced Design studijās skatās vēl tālāk. Viņu domas bieži vien ir desmit vai vēl vairāk gadus tālā nākotnē. Savā darbā viņi orientējas ne tikai pēc iekšzemes tirgus, bet arī pēc jaunām tendencēm no citiem kontinentiem un svešām kultūrām.

Māla modeļi ļauj sataustīt Advanced Design studiju dizaineru vīzijas.

Viņu uzdevums ir skatīties nākotnē no globālas perspektīvas, veicināt kultūru apmaiņu un pētīt tendences. Tādēļ četras no piecām Mercedes-Benz Advanced Design studijām atrodas ārpus Vācijas. Mērķis nav dzīties pakaļ modes izpausmēm, bet gan pamanīt ilgtspējīgas tendences, kas spēj kāpināt Mercedes-Benz zīmola vērtību vairāku gadsimtu garumā. Idejas, ar kurām var panākt izcilību tehnikas, jaudas, komforta un drošības jomās. Advanced Design studijas ir telpas, kurās strāvo radošums un kurās dizaineri var ļaut savai iztēlei vaļu, to uzreiz neierobežojot ar sērijveida ražošanas prasībām.

Advanced Design studijas – atrašanās vietas


Advanced Design studijas – atrašanās vietas.

Advanced Design studijas – atrašanās vietas


Advanced Design studijas – atrašanās vietas.

 • Karlsbāde

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  Kalifornijas štata pilsētā Karlsbādē tiek radīs eksterjers vizionāriem izstāžu un izpētes automobiļiem, kā arī mobilitātes koncepcijām.

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad.

  Advanced Design studijas ir telpas, kurās strāvo radošums un kurās dizaineri var ļaut savai iztēlei vaļu, to uzreiz neierobežojot ar sērijveida ražošanas prasībām. Karlsbādē, kas atrodas Kalifornijas štatā, dizaineri rada rītdienas un parītdienas izstāžu automobiļu, izpētes automobiļu un mobilitātes koncepciju eksterjeru. Kalifornijai raksturīgā dzīves garša un netālu esošā Holivuda atstāj savu ietekmi uz studiju. Tādējādi Karlsbādē atraisās ļoti īpatnējs radošums, kas atklāj jaunas perspektīvas un atstāj savas pēdas arī Mercedes-Benz sērijveida automobiļu dizainā.

  Advanced Exterior Design Studio Carlsbad tver impulsus no Amerikas automobiļu pasaules.

  Vēl viens studijas uzdevums ir saskatīt tendences un tvert impulsus no Amerikas auto pasaules, kas mēdz būt manāmi atšķirīga no eiropeiskās.

  Tomēr visos projektos joprojām ir skaidri saskatāma Mercedes-Benz dizaina filozofija – jutekliskā tīrība. Dizaina radīšanas procesā Karlsbādes studija cieši sadarbojas ar pārējām Advanced Design studijām.

 • Komo

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Advanced Interior Design Studio Como mitinās elegantā Itālijas villā.

  Advanced Interior Design Studio Como.

  Studijā, kas atrodas Komo, dizaineri veido interjera koncepcijas no tālas nākotnes, un nozīmīga loma viņu darbā ir krāsām un apdarei.

  Ap 1750. gadu būvētā villa, kas atrodas Komo, Milānas un Turīnas trijstūrī, ar tam laikam raksturīgajiem griestu gleznojumiem, garām kāpnēm un dažādajiem terakotas un koka grīdas segumiem sniedz dizaineriem īpašu iedvesmu. Šis reģions ir mājas gan mēbeļu ražošanas nozarei, gan modes pasaulei, kuru jūtamā klātiene ieplūst dizaineru ikdienas darbā.

  Tradicionāls amatnieku darbs iedvesmo Komo studijas dizainerus, kuri izstrādā uz nākotni orientētu interjera dizainu.

  Tradicionālo amatniecību šeit vērtē ļoti augstu, tādēļ tā ir ideāla vide priekš Advanced Interior Design Studio studijas. Radošie prāti Komo studijā ir ļoti atvērti pret šī reģiona ietekmi, un pārvērš šo iedvesmu jaunos automobiļu salonos. Jaunas krāsas un materiāli piešķir jaunus impulsus un tiek savienoti arvien jaunās kombinācijās, katra nianse tiek rūpīgi izstrādāta, un interjera formas tiek pastāvīgi attīstītas, vadoties pēc jutekliskās tīrības dizaina filozofijas.

 • Pekina

  Advanced Design Studio Beijing.

  Advanced Design Studio Beijing ir Mercedes-Benz Āzijas dizaina platforma.
  Pekinas Advanced Design studijas fokusā ir jaunas mobilitātes koncepcijas.

  Advanced Design Studio Beijing.

  Advanced Design studija Pekinā ir vietējā izpētes un attīstības centra sirds un uzņēmuma jaunā dizaina platforma Āzijā. Tās galvenais uzdevums ir sniegt Ķīnas klientiem vēl intensīvāku Mercedes-Benz zīmola pieredzi. Studija kā dizaina, kultūras un mobilitātes tendenču kompass ir neatņemama daļa no Daimler globālā dizaina tīkla. Ķīnas sniegtā radošā iedvesma bagātina Mercedes-Benz dizaineru veikumu. Studijas uzdevumi sniedzas no Advanced Design konceptautomobiļiem un dažādiem sadarbības projektiem līdz konkurencei ar pārējām dizaina studijām un sērijveida automobiļu izstrādei.

 • Zindelfingene

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Šeit visi dizaina pavedieni satiekas: Advanced Design Studio Sindelfingen.
  Advanced Design studija Zindelfingenē rada formas, kas raksturos Mercedes-Benz pēc 20 vai 30 gadiem.

  Advanced Design Studio Sindelfingen.

  Advanced Design studija Zindelfingenē ir Mercedes-Benz dizaina ideju smēde. Skaistums iegūst dziļāku nozīmi, kad tas iemieso vīzijas par nākotni. Zindelfingenes dizaineri, šīs idejas iedvesmoti, dienu no dienas veido nākotnes automobiļu portfeli. Savu personīgo un kulturālo iedvesmu viņi interpretē vīzijās par nākotnes mobilitāti un šajā procesā ļauj savām idejām brīvu vaļu. Tā tiek radīti izstāžu un izpētes automobiļi, produktu un dizaina priekšlikumi. Šeit izšķiras, kādas formas zīmolu raksturos pēc 20 vai 30 gadiem.

 • Sanīveila

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale atrodas Silikona ielejā un iedvesmu uzlādē siltajā Kalifornijas saulē.

  Advanced UX Design Studio Sunnyvale.

  Mercedes-Benz Advanced Design studija Sanīveilā ir daļa no Mercedes-Benz Research & Development North America, Inc. Atrašanās vieta ir ideāla ciešai sadarbībai starp dažādu nozaru ekspertiem, un tuvumā esošās Stenfordas un Berkelejas augstākā līmeņa universitātes ir tikai viena no priekšrocībām. Šeit notiek arī dedzīgs dialogs ar vietējiem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem, un komandas savstarpēji iedvesmo viena otru un apgūst jaunas tendences. Tā rezultātā daudzas idejas šodien jau ir atrodamas izstāžu un sērijveida automobiļos.

  Dialogs ar dažādu nozaru ekspertiem no Silikona ielejas atspoguļojas nākotnes lietotāju saskarņu koncepcijās.

  Sanīveilas Advanced Design studijas eksperti koncentrējas uz digitālas automobiļu lietotāju pieredžu un saskarņu dizaina izstrādi. Viņu specializācija ir nākotnes Mercedes-Benz automobiļu, konceptautomobiļu un izstāžu automobiļu saskarnes koncepciju un citu digitālu risinājumu izstrāde. Dizaineri kopā ar inženieriem izstrādā inovatīvu saturu, koncepcijas, dizainu un prototipus nākotnes automobiļiem. Turklāt radošās komandas stratēģiju izstrādē un īstenošanā ņem vērā sociālās, kulturālās un tehnoloģiju tendences.

Mercedes-AMG GT Concept


Ekstrēmi izteiksmīgs: Mercedes-AMG GT Concept dizains.

Sporta automobiļu zīmols AMG Future Performance prezentē hibrīda izstāžu auto.

Mercedes-AMG GT Concept


Ekstrēmi izteiksmīgs: Mercedes-AMG GT Concept dizains.

Sporta automobiļu zīmols AMG Future Performance prezentē hibrīda izstāžu auto.

Četrdurvju sporta auto no Afalterbahas.

Skats uz Mercedes-AMG GT Concept sānu uz melna fona.

Četrdurvju sporta auto no Afalterbahas.

Izstāžu automobilis Mercedes-AMG GT Concept paver skatu uz sporta auto un veiktspējas zīmola AMG izstrādātām alternatīvām piedziņas koncepcijām. Četrdurvju sporta automobilis no Afalterbahas pārliecinoši turpinās AMG GT panākumus.