Skats uz Mercedes-AMG GT, kas ar riepu pēdām veido skaitli 50.

Mercedes-AMG 50 gadi.

Driving Performance jau pusi gadsimta.

Mercedes-AMG 50 gadi.

Driving Performance jau pusi gadsimta.

Veiktspēja, ekskluzivitāte, dinamika.

Attēlā redzami divi AMG automobiļi, kas iespaidīgā ātrumā traucas pa sacīkšu trasi.
Attēlā redzams Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ blakus AMG ikoniskajam simbolam – “The Hammer” jeb “āmuram”.
Attēlā redzami divi Mercedes-AMG Performance kabrioleti, kas brauc pa ceļu lielpilsētas tuvumā.

Veiktspēja, ekskluzivitāte, dinamika.

AMG – šie trīs burti visā pasaulē simbolizē izcilu veiktspēju, ekskluzīvu raksturu, efektivitāti un izteikti dinamiskas braukšanas baudu. Uzņēmums, kuru dibinājuši Hanss Verners Aufrehts un Erhards Melhers, 2017. gadā svin savu 50 gadu jubileju. Pusgadsimta laikā Mercedes-AMG, gūstot izcilus panākumus autosportā un radot vienreizējus ielas auto, arvien ir apliecinājis savu stingro pozīciju kā panākumiem bagāts sporta auto un veiktspējas zīmols – un ar sparu turpina to darīt arī šodien.

“One Man, One Engine.”

Afalterbahas uzņēmums strādā pēc principa “One Man, One Engine” – vienu motoru ar roku darbu konstruē viens mehāniķis.

“One Man, One Engine.”

Šodien Afalterbahas uzņēmums AMG visā pasaulē simbolizē izcilu kompetenci motoru konstruēšanā, kas attiecas ne tikai uz motoru izstrādi, bet arī uz “One Man, One Engine” filozofiju, proti, viens cilvēks patstāvīgi ar roku darbu konstruē vienu motoru. Jubilejas gadu AMG sāk ar rekordskaitļiem: 100 000 piegādātu automobiļu 2016. gadā, kas nozīmē pieaugumu par 40 procentiem un uzņēmuma vēsturē plašāko modeļu klāsta izvēršanas iniciatīvu.

Globāli ceļā uz panākumiem.

Globāli ceļā uz panākumiem.

“Īstenojot mūsu portfeļa stratēģisko izvēršanu, mēs virzāmies pretī panākumiem globālā mērogā, un aizvadītais gads ir bijis sensacionāls. Mūsu pamata konstrukcijas tipi joprojām ir 63. sērijas modeļi, kas iedvesmo auto entuziastus visā pasaulē. Turklāt pilnībā mūsu pašu spēkiem izstrādātā AMG GT sērija jau kļūst par plašu saimi, ar ko mēs nepārprotami esam pierādījuši savu sporta automobiļu zīmola kompetenci. Tajā pašā laikā mūsu plašais portfelis nodrošina pamatu tālākai ilgtspējīgai izaugsmei.”

Attēlā redzami mūsdienu zīmīgākie AMG augstas veiktspējas automobiļi sacīkšu trasē.

“Šodien mēs varam ne tikai svinēt AMG panākumus, bet arī vienā no automobiļu vēstures visaizraujošākajiem posmiem kopīgi veidot nākotnes automobiļus.”

Tobiass Moiers, Mercedes-AMG GmbH padomes priekšsēdētājs.

Attēlā redzams Mercedes-AMG GT3 ritenis ar dzeltenu keramisko augstas veiktspējas kompozītmateriālu bremžu sistēmu.
Attēlā redzama Mercedes-AMG GT3 iespaidīgā priekšdaļa.

Spoža 2016. gada klientu autosporta sezona.

Spoža 2016. gada klientu autosporta sezona.

Ar 18 uzvarām kopvērtējumā un 32 vietām uz pjedestāla starptautiskās klientu un profesionālās komandas kopā ar jauno Mercedes‑AMG GT3 2016. gadā aizvadīja sensacionālu sezonu. Jau sezonas ieskaņā GT3 sacīkšu automobilis parādīja izcilu sniegumu. Nirburgringas trasē maija beigās notikušajās 24 stundu sacīkstēs GT3 sacīkšu auto sasniedza līdz šim augstāko virsotni AMG klientu autosporta programmas pastāvēšanas vēsturē: uzvara kopvērtējumā, labākā starta pozīcija, ātrākais apļa laiks, kā arī papildus iegūtās otrā, trešā, ceturtā un sestā vieta tagad ir ierakstītas autosporta vēsturē.

Veiktspējas zīmola sasniegumi.

Attēlā redzami vairāki Mercedes-AMG automobiļi, kuri lielā ātrumā traucas pretī uzvarai Spa-Francorchamps trasē.

Veiktspējas zīmola sasniegumi.

Jau 50 gadus Hansa Vernera Aufrehta un Erharda Melhera dibinātais uzņēmums īsteno augstas veiktspējas entuziastu sapņus. Viņi 1967. gadā vecu dzirnavu telpās atvēra savu pirmo darbnīcu: “Ingenieurbüro – Konstruktion und Versuch zur Entwicklung von Rennmotoren” (“Inženieru birojs – konstrukcija un testēšana sacīkšu motoru izstrādei”). 1971. gadā AMG 300 SEL 6.8 automobilis, ko radīja uzņēmums “Aufrecht und Melcher, Großaspach” jeb AMG, 24 stundu sacīkstēs Circuit de Spa-Francorchamps trasē izcīnīja uzvaru savā klasē un ieguva otro vietu klašu kopvērtējumā.

Attēlā redzams AMG 300 SL, kas apsteidz citu AMG Performance automobili, gūstot uzvaru.
Attēlā redzami divi Mercedes-AMG Performance automobiļi, kas traucas pa sacīkšu trasi.
Attēlā redzami divi zīmīgi AMG augstas veiktspējas automobiļi kustībā.

Sadarbība ar Mercedes-Benz sākās 1990. gadā. Savukārt 1993. gadā tirgū nonāca C 36 AMG – pirmais automobilis, kas radīts kopā ar Daimler-Benz pēc sadarbības līguma slēgšanas. 2005. gadā Mercedes-AMG pilnībā kļuva par Daimler AG meitas uzņēmumu un 2009. gadā prezentēja pirmo Mercedes-AMG patstāvīgi izstrādāto automobili – Mercedes-Benz SLS AMG. 2011. gadā AMG ar modeli SLS AMG GT3 atkal atvēra durvis uz autosacīkšu pasauli. Tam sekoja Mercedes-AMG GT prezentēšana 2014. gadā un 43. sērijas modeļu ieviešana 2015. gadā.