Skats uz Concept EQA priekšu ar zilā krāsā spīdošu LED matricu.
Diemžēl izvēlētais video materiāls šobrīd nav pieejams. Lūdzu mēģiniet vēlreiz vēlāk.
Skatīties vēlreiz

Concept EQA – elektriskais atlēts.

Ar Concept EQA automobili Mercedes-Benz Starptautiskajā auto izstādē parāda, kā
EQ stratēģiju var īstenot kompaktajā klasē.

Concept EQA – elektriskais atlēts.

Ar Concept EQA automobili Mercedes-Benz Starptautiskajā auto izstādē parāda, kā
EQ stratēģiju var īstenot kompaktajā klasē.

Elektrisko automobiļu iniciatīva turpina uzņemt apgriezienus.

Elektrisko automobiļu iniciatīva turpina uzņemt apgriezienus.

“Ar Concept EQA mūsu elektrisko automobiļu iniciatīva turpina uzņemt apgriezienus: līdz 2022. gadam Mercedes-Benz Cars tirgu papildinās ar vairāk nekā desmit pilnībā elektriskiem automobiļiem.”

Dr. Dīters Ceče, Mercedes-Benz Group AG valdes priekšsēdētājs un Mercedes-Benz Cars vadītājs.

Skats uz Concept EQA no sāniem.

Elektriskais atlēts aprīkots ar vienu elektromotoru priekšējā tiltā un vienu pakaļējā, un piedziņas sistēmas jauda pārsniedz 200 kW. Pastāvīgās pilnpiedziņas sistēma ļauj mainīt momenta sadali starp priekšējiem un aizmugurējiem riteņiem, tādējādi pielāgojot kustības īpašības. Unikālais Concept EQA virtuālais radiatora režģis parādīs, kura braukšanas programma ir izvēlēta.

Ar vienu uzlādi aptuveni 400 kilometru.

Ar vienu uzlādi aptuveni 400 kilometru.

Concept EQA, izmantojot Mercedes-Benz viedo ekspluatācijas stratēģiju, atkarībā no pieejamās akumulatora kapacitātes ar vienu uzlādi var nobraukt aptuveni 400 kilometrus. Automobilī izmantotos augstas efektivitātes litija jonu akumulatorus ar plakanajām šūnām ražo Daimler meitas uzņēmums Deutsche ACCUMOTIVE.

Skats uz Concept EQA priekšu un sānu.

Pateicoties moduļu tipa konstrukcijai, inovatīvās un šim automobilim specifiskās akumulatoru sistēmas kopējā kapacitāte ir vairāk nekā 60 kWh. Concept EQA var uzlādēt, izmantojot indukciju vai sienas kārbu, un tas ir gatavs arī ātrajai uzlādei. Iztēlojoties publiskās lādēšanas stacijas, mūsu vīzija ir “seamless charging” jeb nemanāma uzlāde. Šis pakalpojums ir balstīts uz Mercedes me un ļauj pavisam vienkārši veikt uzlādi un norēķināties visdažādākajās uzlādes stacijās.

Dizaina valoda – jutekliskā tīrība.

Skats uz Concept EQA no sāniem.
Skats uz Concept EQA no priekšas.

Dizaina valoda – jutekliskā tīrība.

Tajā pat laikā Concept EQA arī piemērs dizaina jutekliskās tīrības konsekventai attīstībai, par ko manāmi liecina samazinātais stūru un līniju daudzums. Viens no jaunās elektrisko automobiļu estētikas piemēriem ir gaismu tehnoloģija, kurā izmantotas lāzeru šķiedras. Tā izpaužas kā optiskā šķiedrā iestrādāts lāzera gaismas avots. Skatienu piesaistošās spirālveida gaismas uzsver elektrisko automobiļu ideoloģiju, vizuāli atgādinot elektromotora vara tinumus un vienlaikus kustīgi vizualizējot elektriskos impulsus.

Augsta kustības dinamika, pateicoties daudzveidīgām braukšanas programmām.

Augsta kustības dinamika, pateicoties daudzveidīgām braukšanas programmām.

Skats uz Concept EQA priekšu ar zilā krāsā spīdošu LED matricu.
Skats uz Concept EQA priekšu ar sarkanā krāsā spīdošu LED matricu.
Skats uz Concept EQA priekšu tumsā ar zilā krāsā spīdošu LED matricu.

Braukšanas programmām “Sport” un “Sport Plus” ir atšķirīgs momenta sadalījums starp priekšu un aizmuguri, tādēļ tās ļauj izvēlēties individuālas kustības īpašības. Melnā virsma automobiļa priekšpusē ir virtuālais radiatora režģis, kas maina izskatu atbilstoši izvēlētajai braukšanas programmai. Braukšanas programmā “Sport” virsma attēlo liesmojošu spārnu horizontālā formātā, savukārt programmā “Sport Plus” – vertikālus statņus Panamericana radiatora režģa stilā.

EQ. Jauns e-mobilitātes zīmols.

EQ. Jauns e-mobilitātes zīmols.

EQ piedāvā visaptverošu elektrisko automobiļu ekosistēmu, kura sastāv no produktiem, pakalpojumiem, tehnoloģijām un inovācijām. Klāsts sniedzas no elektriskajiem automobiļiem līdz uzlādes pakalpojumiem un mājas enerģijas akumulatoriem. Nosaukuma EQ nozīme ir “Electric Intelligence” jeb “elektriskais intelekts”, un tas ir atvasināts no Mercedes-Benz zīmola vērtībām – emocijām un intelekta. Jaunais zīmols pievēršas visiem aspektiem, kas ir būtiski uz klientu orientētai elektriskajai mobilitātei, un ietver vairāk nekā tikai automobiļus.

Nākotnē sagaidāmie modeļi iemieso mūsdienīgu elektrisko automobiļu svarīgākās iezīmes: emocionālu un inteliģentu dizainu, īpašu braukšanas baudījumu, gatavību ikdienas izaicinājumiem un maksimālu drošību, kas raksturo visus automobiļa izgudrotāja piedāvātos automobiļus. EQ zīmola pirmais sērijveida modelis – EQC – tiks ražots Mercedes-Benz ražotnē Brēmenē, sākt no 2019. gada. Tas ir veidots uz pagājušogad Parīzē prezentētā modeļa Concept EQ bāzes.

Uzlāde mazāk nekā 10 minūtēs.

Uzlāde mazāk nekā 10 minūtēs.

Automobili var uzlādēt, izmantojot indukciju vai sienas kārbu, un tas ir gatavs arī ātrajai uzlādei.

10 min.

uzlādes laiks

100 km

nobraucamais attālums

Skats uz Concept EQA priekšu un sānu.

Ātrās uzlādes stacijā Concept EQA automobilim nepieciešamas mazāk nekā 10 minūtes uzlādes laika, lai atkal varētu nobraukt 100 km. Blakus iekšējai izstrādes un ražošanas kompetencei un alternatīvo piedziņas veidu modulārajai stratēģijai daļa no Mercedes-Benz Group AG filozofijas ir nodrošināt tiešu piekļuvi nozīmīgākajiem elektriskās mobilitātes komponentiem.

Vieds lādēšanas risinājumu tīkls.

Vieds lādēšanas risinājumu tīkls.

Skats uz Concept EQA no sāniem.
Mercedes pasaule: Concept EQA

Elektriskajiem automobiļiem Mercedes-Benz jau šodien piedāvā apjomīgu lādēšanas infrastruktūru, tostarp arī bezmaksas lietotni “Charge&Pay” ērtai lādēšanai publiskajās lādēšanas stacijās, kā arī privātmājām un uzņēmumiem paredzētos enerģijas akumulatorus, kuros uzkrāt enerģiju no fotovoltaikas vai saules enerģijas sistēmām. Nākotnē nodrošināt pietiekamu uzlādes līmeni būs vēl ērtāk, par ko gādās intuitīva lādēšanas pārvaldība un vieda lādēšanas staciju meklēšanas funkcija. Lādējot ar Mercedes-me atbalstu, klients nepamet Mercedes-Benz elektrisko automobiļu ekosistēmu un saņem visus pakalpojumus no viena piedāvātāja.

Apjomīga lādēšanas staciju infrastruktūra.

Apjomīga lādēšanas staciju infrastruktūra.

Mercedes-Benz Cars īstenotās elektrisko automobiļu iniciatīvas neatņemama sastāvdaļa ir vieds lādēšanas risinājumu tīkls, jo klientu vēlme pievienoties elektriskajai mobilitātei ir cieši saistīta ar plašas infrastruktūras pieejamību. Tādēļ Mercedes-Benz Group AG 2017. gada pavasarī kļuva par Amerikas lādēšanas risinājumu piedāvātāja ChargePoint Inc. vadošo investoru. Šīs stratēģiskās dalības mērķis ir būtiski izvērst piedāvāto lādēšanas risinājumu klāstu un sniegt klientiem visaptverošus augstas kvalitātes pakalpojumus e-mobilitātes jomā.