Pasākuma gaitā tiek augšupielādēts transportlīdzekļa dzinēja vadības programmatūras atjauninājums. Atjauninājuma augšupielāde ilgst līdz pat vienai stundai.


  Sūdzību novēršanai nepieciešamie darbi klientam, protams, tiek veikti bez maksas.


  Pagaidām Jums nekas nav jādara.


  Jūs saņemsiet rakstisku paziņojumu, ja Jūsu transportlīdzeklis tiks atsaukts un būs pieejams atbilstošais programmatūras atjauninājums.


  Paziņojumā lūgsim Jūs vienoties ar mums par darbnīcas apmeklējuma laiku. Tā kā programmatūras atjauninājumi vēl ir jāizveido, ierašanos darbnīcā norunājiet tikai tad, kad saņemsiet paziņojumu.


  Papildus piedāvājam tiešsaistes rīku, ar kuru mūsu klienti var vienkārši pārbaudīt, vai uz Jūsu transportlīdzekli attieksies atsaukšana.


  Daimler pēc iespējas ātri pēc KBA (Vācijas Federālā autotransporta pārvalde) atļaujas saņemšanas aktualizēs attiecīgo programmatūru, izveidojot programmatūras atjauninājumu.

  Mēs informēsim mūsu klientus, tiklīdz programmatūras atjauninājums būs pieejams.


  Tas var ilgt vēl dažus mēnešus.


  Pēc KBA oficiālā atzinuma jāveic specifiskas izmaiņas transportlīdzekļu dzinēja vadības funkciju kalibrēšanā.


  Daimler iebilst pret KBA rīkojumu un, ja būs nepieciešams, atvērtos juridiskos jautājumus skaidros tiesiskā ceļā.


  No vieglajiem automobiļiem tie ir tikai Euro 6b standarta transportlīdzekļu varianti, kuru ražošana izbeigta līdz 2018. gada beigām un pārsvarā jau agrāk.


  Arī no furgoniem tie ir tikai transportlīdzekļu varianti ar Euro 6b standartu, kuru ražošana lielākoties jau ir izbeigta.


  Daudziem transportlīdzekļu modeļiem atsaukšana attiecas tikai uz noteiktu izgatavošanas laika posmu. Tāpēc nav iespējams tikai pēc modeļa un dzinēja nosaukuma droši noteikt, vai atsaukšana attiecas uz šo transportlīdzekli. Attiecīgos klientus mēs atbilstīgi informēsim, tiklīdz atjauninājumi būs pieejami.

  Papildus piedāvājam tiešsaistes rīku, ar kuru mūsu klienti var vienkārši pārbaudīt, vai uz Jūsu transportlīdzekli attieksies atsaukšana.


  Daimler AG kopš 2017. gada maija kompaktās klases transportlīdzekļiem (A, B, CLA, GLA) piedāvā NOx emisiju rādītāju uzlabojumu vienam dzinēja variantam (dīzeļdzinēja pamatmodelis 160d / 160 CDI / 180d / 180 CDI). Turklāt uzņēmums piedāvā programmatūras atjauninājumu V klasei.


  Bez tam vēl 2.8.2017. Nacionālajā dīzeļautomobiļu forumā Berlīnē tika pieņemts plašs pasākumu kopums gaisa kvalitātes uzlabošanai iekšpilsētās. Jau divas nedēļas pirms tam Daimler paziņoja par brīvprātīgo servisa pasākumu piedāvājumu (kompaktajai un V klasei) vairāk nekā 3 miljoniem transportlīdzekļu.

  2018. gada maijā Vācijas Federālā autotransporta pārvalde (KBA) nodeva Daimler AG rīkojumu par modeli Vito OM622, 1,6 l dīzeļdzinējs Euro 6, kurā uzņēmums tiek aicināts apturēt pirmo reģistrāciju un veikt atsaukšanu.


  Pēc konstruktīvas diskusijas Vācijas Satiksmes un digitālās infrastruktūras ministrijā (BMVI) 2018. gada jūnijā Daimler pēc iestāžu rīkojuma veiks paplašinātu aptuveni 700 000 transportlīdzekļu atsaukšanu Eiropā.


  Lielākajai daļai transportlīdzekļu jau bija paredzēts veikt minēto servisa pasākumu.


  Minētie brīvprātīgie servisa pasākumi transportlīdzekļiem, uz kuriem atsaukšana neattiecas, turpinās, kā plānots.


  Uz transportlīdzekļiem, uz kuriem attiecas atsaukšana, brīvprātīgais servisa pasākums, protams, vairs neattiecas.


  Mūsu klienti tiks informēti, vai uz transportlīdzekli attiecas obligātā atsaukšana vai brīvprātīgais servisa pasākums.


  Uz transportlīdzekļiem, uz kuriem attiecas atsaukšana, brīvprātīgais servisa pasākums, protams, vairs neattiecas.

  Piedāvājam tiešsaistes rīku, ar kuru mūsu klienti var vienkārši pārbaudīt, vai uz Jūsu transportlīdzekli attieksies atsaukšana.


  Mēs piedāvājam klientiem ļoti daudzveidīgu transportlīdzekļu klāstu vienas sērijas ietvaros. Tie atšķiras, piemēram, ar dzinēja jaudu, transmisijas veidu vai pilnpiedziņas tehnoloģiju.


  Šiem variantiem mēs attiecīgi veidojam piemērotus programmatūras atjauninājumus. Pēdējā gadā izziņotajiem servisa pasākumiem vairāk nekā 3 miljoniem transportlīdzekļu, piemēram, veidojam kopumā vairākus simtus variantu.


  Tā kā izmaiņas var ietekmēt daudzus ietekmējošos lielumus, rīkojamies ar nepieciešamo rūpību. Zināmu laiku prasa arī programmatūras atjauninājumu testēšana un atļauju saņemšana.


  Mēs rakstiski informēsim klientus, tiklīdz attiecīgie programmatūras atjauninājumi būs pieejami un augšupielādējami mūsu darbnīcās.


  Turklāt vienlaikus arī sniegsim detalizētu informāciju par atsaukšanas procesu, tiklīdz tas būs konkrēti zināms.