Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ aizmuguri un sānu braucienā pa serpentīnu.

Concept EQ – jauna pieeja mobilitātei.

Elektriskā mobilitāte: Mercedes-Benz pievieno strāvu.

Concept EQ – jauna pieeja mobilitātei.

Elektriskā mobilitāte: Mercedes-Benz pievieno strāvu.

Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ priekšpusi un sānu pie Golden Gate tilta.
Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ priekšpusi pie Golden Gate tilta.
Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ sāniem pie Golden Gate tilta.
Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ priekšpusi un sānu pie Golden Gate tilta.

EQ piedāvā visaptverošu elektrisko automobiļu ekosistēmu, kura sastāv no produktiem, pakalpojumiem, tehnoloģijām un inovācijām. Klāsts sniedzas no elektriskajiem automobiļiem un uzlādes pakalpojumiem līdz uzlādes kārbām un mājas enerģijas akumulatoriem.

Jaunā zīmola vēstnesis ir sērijveida ražošanai pietuvinātais “Concept EQ”, kas Parīzē svinēja savu pasaules pirmizrādi. Jau šajā dekādē tiks izlaists pirmais EQ sērijveida modelis SUV segmentā. Tam sekos modeļu vilnis, kas pakāpeniski papildinās Mercedes-Benz Cars portfeli ar elektriskajiem automobiļiem.

EQ: skaidra orientācija klientiem.

Skats no priekšas uz Mercedes-Benz Concept EQ, kas tiek novietots virs grīdas lādēšanas kārbas.
Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ priekšpusi un sānu.

EQ: skaidra orientācija klientiem.

Zīmola EQ portfelis ietver visus ar akumulatoriem aprīkotos elektriskos automobiļus, kā arī saistītos produktus un pakalpojumus, ko turpmāk ražos un sniegs Mercedes-Benz. Tādējādi automobiļa izgudrotājs savu portfeli paplašina tā, lai klientiem tajā varētu caurskatāmi un ērti orientēties. Tādēļ zīmols EQ ir nākošais loģiskais solis pārdošanas un mārketinga stratēģijas “Best Customer Experience” ietvaros.

Elektriskajiem automobiļiem Mercedes-Benz jau šodien piedāvā piemērotu lādēšanas infrastruktūru, tostarp arī sienas uzlādes kārbu ar ātrās lādēšanas funkciju, kas paredzēta privātmājām, bezmaksas lietotni “Charge&Pay” ērtai lādēšanai publiskajās lādēšanas stacijās, kā arī privātmājām un uzņēmumiem paredzētos enerģijas akumulatorus, kuros uzkrāt enerģiju no fotovoltaikas vai saules enerģijas sistēmām. Visi šie produkti un pakalpojumi turpmāk tiks apkopoti EQ zīmola paspārnē. Tādējādi Mercedes-Benz piešķir konsekventu un skaidru imidžu ilgtspējīgajiem produktiem un pakalpojumiem, kurus rotā ikoniskā zvaigzne.

Izstāžu automobilis Parīzē: “Concept EQ”.

Izstāžu automobilis Parīzē: “Concept EQ”.

Mercedes-Benz ar “Concept EQ” parāda, kā elektriskie automobiļi jau drīz var pārņemt ceļus: konceptauto ar sportiskas SUV kupejas ārieni paver skatu uz jaunu automobiļu paaudzi ar akumulatoru elektrisko piedziņu. Dinamiskais eksterjera dizains ar jauno, elektrības caurstrāvoto izskatu uzsver fokusu uz jaudīgo elektriskās piedziņas sistēmu: divi elektromotori, kuru jaudu, izmantojot pielāgojamus akumulatoru komponentus, var kāpināt līdz 300 kW, un pastāvīgā pilnpiedziņa nodrošina augstas pakāpes dinamiku.

Skats no sāna uz Mercedes-Benz Concept EQ kontrolpulti un centrālo konsoli.
Tuvplānā skārienekrāns Mercedes-Benz Concept EQ salona aizmugurējā daļā.
Dīters Ceče prezentē Mercedes-Benz Concept EQ.

Ar nobraucamo attālumu līdz 500 km un Mercedes raksturīgo drošību, komfortu, funkcionalitāti un savienojamību “Concept EQ” atbilst visām modernas un ilgtspējīgas mobilitātes prasībām. Arī automobiļa salonā sagaida inovatīvi risinājumi, tostarp pilnīgi jauna interjera koncepcija. “Concept EQ“ Parīzes autošovā atzīmēja savu pasaules pirmizrādi un ir Mercedes-Benz jaunā elektriskās mobilitātes zīmola EQ vēstnesis.

CASE: Connected, Autonomous, Shared, Electric.

Dīters Ceče pozē pie Mercedes-Benz Concept EQ.

CASE: Connected, Autonomous, Shared, Electric.

“Nākotnes mobilitāte uzņēmumā Mercedes-Benz balstās uz četrām kolonnām: Connected, Autonomous, Shared un Electric. Tās visas ir konsekventi apvienotas ‘Concept EQ’ automobilī,” tā Dr. Dīters Ceče, Mercedes-Benz Group AG valdes priekšsēdētājs un Mercedes-Benz Cars vadītājs. “Nākotne pieder automobiļiem bez izmešiem. Un mūsu zīmols EQ aptver daudz vairāk par elektriskajiem automobiļiem. EQ apzīmē visaptverošu elektrisku ekosistēmu, kura sastāv no pakalpojumiem, tehnoloģijām un inovācijām.”

Jaunās elektrisko automobiļu paaudzes pamatā būs īpaši elektriskajiem modeļiem izstrādāta arhitektūra, kura ir pielāgojama visos aspektos un izmantojama visā modeļu klāstā.

Jauns elektriski estētisks dizains.

Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ no sāniem.
Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ aizmuguri un sānu.
Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ priekšpusi un sānu.

Jauns elektriski estētisks dizains.

“Concept EQ ir ‘hot and cool’,” sacīja Gordens Vāgeners, Mercedes-Benz Group AG Dizaina nodaļas vadītājs. “Tas fascinējoši interpretē mūsu jutekliski tīrā dizaina filozofiju, panākot avangardisku, modernu un patstāvīgu elektriskā automobiļa izskatu. Tajā pašā laikā izteiksmīgās izstāžu mašīnas līdz būtiskākajam reducētais dizains pauž vilinošu progresivitāti.” “Concept EQ” automobiļa monolītiskais pamata veidols apvieno SUV gēnus ar dinamisku kupejas raksturu un Shooting Brake formām aizmugurējā daļā.

Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ slīpi no augšas.

Plakanā un izstieptā stiklotā daļa piešķir automobilim spēcīgas un tīras proporcijas. Par jauno elektrisko estētiku gādā plūstoša pāreja no mirdzoši melnā motora pārsega pār vējstiklu uz tumšo panorāmas jumtu – iespaidīgā kontrastā ar pārējās virsbūves lakojumu Alubeam sudraba krāsā. Gandrīz nemanāmas spraugas virsbūvē, paslēpti stikla tīrītāji, kameras ārējo spoguļu vietā un atteikšanās no parastajiem durvju rokturiem uzsver izstiepto un dinamisko siluetu.

Interjers: avangardisks un funkcionāls.

Interjers: avangardisks un funkcionāls.

Uz vadītāju orientētajā kontrolpultī uzsvars likts uz vienkāršu vadību ar skārieniem un jauna veida elektrisko estētiku, kas eksterjera vizuālās īpašības konsekventi ienes salonā. Priekšējais panelis ar lielo platekrāna displeju, kas šķietami karājas gaisā, un asimetrisko dizainu ir ideāli pielāgots vadītāja ērtībām.

Skats uz Mercedes-Benz Concept EQ futūristisko kontrolpulti.
Mercedes-Benz Concept EQ kontrolpults tuvplānā.

“Concept EQ” interjerā strāvo mūsdienīgs luksuss, kas īpaši izpaužas pilnīgi jaunas lietotāja saskarnes veidā – tā apvieno emocionalitāti ar intelektu un orientāciju uz lietotāju, turklāt, neskaitot Mercedes tipisko elektrisko sēdekļu regulēšanu, saskarne iztiek bez ierastajiem slēdžiem un pogām.

Centrālā konsole ar roségold krāsas rāmi šķietami karājas gaisā: tajā mehānisku vadības elementu vietā ir skārienjutīgi elementi. Līdzīgi kā ar skārienkontroli stūres ratā arī centrālajā konsolē vadītājs ar vienu pirkstu var vadīt automātisko gaisa kondicionēšanu un informācijas un izklaides sistēmu.

EQ. Jaunais e-mobilitātes zīmols.

Mercedes-Benz jaunā elektriskās mobilitātes zīmola logotips.

EQ. Jaunais e-mobilitātes zīmols.

Sērijveida ražošanai pietuvinātais konceptauto “Concept EQ” paver skatu uz modeļu klāstu aptverošu elektrisko automobiļu arhitektūru, kas paredzēta akumulatora elektriskajiem automobiļiem. Dīters Ceče: “Elektriskais smart automobilis 2007. gadā bija elektrisko automobiļu pionieris. Tagad mēs ieslēdzam nākošo pārnesumu. Mēs esam gatavi sākt elektrisko modeļu vilni, kas pāršalks visus automobiļu segmentus no kompaktās līdz luksusa klasei.”

Nākotnē sagaidāmie modeļi iemieso mūsdienīgu elektrisko automobiļu svarīgākās iezīmes – atraktīvu dizainu, īpašu braukšanas baudījumu, gatavību ikdienas izaicinājumiem un maksimālu drošību, kas raksturo visus automobiļa izgudrotāja piedāvātos automobiļus.